26 mar 2014

Przedstawiam pozycję książkową, którą miałam możliwość dotknąć i przeczytać razem z Młodym. No, że z Młodym to dość odważnie powiedziane, bo Młody skutecznie przeszkadzał w czytaniu, wyrywał książkę i pokazywał na okrągło paluchem bałwanka. A sama recenzja książki miała możliwość powstać dzięki współpracy Mamfii z Wydawnictwem OVO.

"Zdziwiona wrona i inne wiersze"
Autorka: Agata Majdzik
Ilustracje: Natalia Tomaszewska-Szalc
Oprawa: twarda
Liczba stron: 26
Rok wydania: 2012

Wiersze dla dzieci o zimie i świętach, które przenoszą do czasów naszego dzieciństwa, dorosłych, a dzieciom pozwalają poczuć radosny klimat zimy i Bożego Narodzenia. W książce znajdziemy wiersze o bałwanie i troskliwej wronie, list do Mikołaja, o elfach, o świętach z perspektywy psa, o pierniczeniu, o choince, o orzechu włoskim, o Pani i Panu Mrozie, o losie nosa i o dziwacznym cacku z dziurką. 

Zabawne rymowane historyjki, które świetne oddają całą magię zimy. Idealne na długie zimowe wieczory, dla dużych i małych. Każdy pojedynczy wiersz i cała dziesiątka razem to wspaniałe zestawienie oryginalnych i wyjątkowych treści. Możemy poczytać o choince z perspektywy orzecha włoskiego, czy o zimie i padającym śniegu z perspektywy zmarzniętego nosa.

Urzekają również ilustracje, bałwan o nieregularnych rysach, pierniczki, na widok których ślinka napływa do ust, czy nawet same elfy z wewnętrznej strony okładki. Młodemu podobały się równie mocno, jak wspomniany wyżej bałwanek.

Fajna pozycja książkowa jeśli chodzi o tematykę zimowo-świąteczną. Mnie się podobała, Młody też sam ją zrecenzował, mimo, że format A4 skutecznie mu w tym przeszkadzał.


Tutaj wspomniane wyżej elfy:


A tu niestandardowe czytanie w wykonaniu Młodego.
2 komentarze: