23 sty 2014

Dość popularne ostatnio są książki z tysiącem szczegółów, więc i tutaj zabraknąć pozycji z tej półki nie może. "Na budowie" Stephana Lompa urzekła mnie prostotą szczegółów i fajną, jasną opowieść. 
W miasteczku Sprężyna Zdrój trwają prace budowlane. Wybieramy się tam, żeby raz na jakiś czas (wiosna, lato, jesień, zima) sprawdzić postępy prac, skontrolować budowlańców i podwykonawców. Podziwiamy, jak powstaje Sprężynowe Centrum Nauki, domek na drzewie, basen i drogi z chodnikami. Odkrywamy szkielet dinozaura, obserwujemy Affe'a ciągle szukającego toalety i wypadek Tukana Pelo.

Książka zajmuje nawet dziewięciomiesięczne dziecko na dłuższą chwilę. Pokazuje paluszkiem to, co go najbardziej interesuje, a mama snuje opowieści dziwnej treści o historii pokazywanego bohatera. Szukamy misia, pieska, kotka, słonika. Czasami się nawet udaje dobrze wskazać!


Nawet dla mamy książka jest bardzo wciągająca. Przy każdym otwarciu książki znajduje nowy szczegół, nowy interesujący detal i nie omieszka podzielić się nim z synem! Zaprzyjaźnić się z mieszkańcami Sprężyny Zdrój jest bardzo łatwo! Wszyscy się znają, ba! nawet lubią. Najbardziej lubimy leniwego, różowego kota Urlopka, który szuka idealnego miejsca na wypoczynek. Widzicie go na zdjęciu poniżej?


 A na zdjęciu poniżej koniec prac. Wielkie otwarcie Centrum Nauki, gotowy basen i domek na drzewie, rodzice Mimika wybudowali dom. Wszyscy są zadowolenie i cieszą końcem prac!Z pewnością w najbliższym czasie kupimy drugą z serii Sprężyny Zdroju, "Auta", żeby obejrzeć i opowiedzieć po swojemu historię z obrazków.Stephan Lomp NA BUDOWIE
wydawnictwo: Babaryba
cena detaliczna: 24,90zł
ISBN 978-83-62965-03-8
książka kartonikowa (board book)
ilość stron: 10
format: 260 x 335mm

2 komentarze:

  1. O jaka fajna! Koniecznie muszę zakupić:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Szkoda, że nie widziałam tego zanim kupiłam Miasteczko Mamoko. Ta grafika znacznie bardziej mi się podoba :) Może dostanie w prezencie na roczek :))

    OdpowiedzUsuń