17 sty 2014

Niektórzy przyszli rodzice zastanawiają się, co można robić z malutkim dzieckiem – noworodkiem, kilkumiesięcznym niemowlakiem. Takie maluchy nie chodzą, zwykle leżą na pleckach. Są delikatne, bezbronne i małe. Jak się z nimi bawić? Jak spędzać czas?

A co powiecie na masaż?

Masaż niemowląt to coś więcej niż tylko relaksacja maluszka. To budowanie głębokiej więzi, której podstawą jest czuły, pełen miłości dotyk rodzica.

Masowanie dziecka nie jest trudne. Rodzice zwykle bardzo intuicyjnie masują dziecko przy okazji np. smarowania oliwką. Masaż Shantala czy inny masaż niemowląt to po prostu rozwinięcie masażu i objęcie nim całego ciała.

Regularne masowanie dziecka, czyli raz dziennie przynajmniej trzy do czterech razy w tygodniu przynosi korzyści dla najmłodszych. Przede wszystkim relaksację mięśni. Masaż stymuluje rozwój psychofizyczny, pomaga w trawieniu i zapobiega kolkom, ułatwia dzieciom zasypianie i reguluje ich sen. Masowane dzieci stają się spokojniejsze. Masaż pomaga w poznawaniu granic własnego ciała, co wzmaga poczucie bezpieczeństwa dziecka. Masaż sprzyja budowaniu więzi z rodzicami. Dla tych ostatnich też przynosi ogromne korzyści.

Dzięki masowaniu dzieci, rodzice (szczególnie ci na początku swojej rodzicielskiej przygody) nabierają pewności siebie w umiejętności opieki nad dzieckiem. Masaż pomaga kobietom w radzeniu sobie z baby blues a nawet depresją poporodową. Masujący rodzice uczą się sygnałów dzieci i tego, jak maluchy komunikują swoje potrzeby. Przede wszystkim jednak masaż wzmacnia więź z dzieckiem, pogłębia ją i utrwala.

Jako mama rocznego dziecko, a zarazem certyfikowany instruktor Masażu Shantala gorąco zachęcam wszystkich rodziców do masowania dzieci. Wiem, jak dużo przyjemności sprawia to zarówno mojemu synkowi, jak i mnie. A to tylko ułamek korzyści, które oboje zyskiwaliśmy dzięki masowaniu.

Warto udać się na kurs masażu, albo indywidualne konsultacje z instruktorami masażu. Pod okiem osoby wykwalifikowanej szybciej i łatwiej rodzice nabierają wprawy w masowaniu.


Masujmy dzieci. Dla nich i dla siebie. Masaż to wyjątkowy dotyk, który potrafi wyrazić dużo więcej niż tysiąc słów. Masaż niemowląt to prawdziwie „dotyk miłości”.

Ola Uru
http://9-miesiecy.blogspot.com/

0 komentarze:

Prześlij komentarz