17 sty 2014

Herve Tullet "Książka z dziurą" zaintrygowała mnie na półce w księgarni (nie będę chyba oryginalna w tym temacie) swoją dziurą. Wzięłam do ręki, otworzyłam i... przepadłam bez reszty. 
W środku pełno inspiracji. Na fajne kreatywne zabawy. Wspólne lub samodzielne. A na każdą stronę pomysł znalazłby się nie jeden. 
W życiu nie wpadłabym na to, żeby tak wymyślić książkę. Niby proste. Niby nic, ale takie banały najlepiej wspomagają wyobraźnię dzieci. I mówię to ja, matka zbierająca rolki po papierze toaletowym.
Książka ma jednak jedną wadę - papierowe strony. Kartonowe były o niebo lepsze, ale domyślam się, że inaczej nie dało się tego rozwiązać. Przy kartonowych stronach książka miałaby z metr grubości, albo mniej, dużo mniej, stron. Bo stron jest powalająca ilość.A tak opisuję ją księgarnia: Jest książka, a w niej dziura. Wielka dziura w samym środku książki. Dziura może się stać szkłem powiększającym, przez które obejrzysz owady, albo basenem, do którego wskoczysz. Torem wyścigowym albo tropikalną wyspą. Zbuduj własny trójwymiarowy wieżowiec, przymocuj słoniowi trąbę albo zagraj w koszykówkę zmiętą kartką papieru. Możesz też wymyślić własne gry i zabawa nie będzie miała końca. Tylko nie wpadnij do dziury! Pełna śmiesznych rysunków i jeszcze śmieszniejszych pomysłów „Książka z dziurą” bestsellerowego autora Hervé Tulleta oczaruje dzieci w każdym wieku.

I chyba nic więcej nie trzeba mówić. Osobiście polecam! 

Tytuł:Książka z dziurą
Autor:Tullet Herve
Wydawca:Egmont Polska Sp. z o.o.
Data premiery:2013-11-06
Język wydania:polski
Język oryginału: angielski
Tłumaczenie:Naczyńska Zuzanna

0 komentarze:

Prześlij komentarz