4 kwi 2014

Uwielbiam wyszukiwać ciekawe rzeczy. A jeszcze bardziej uwielbiam trzymać je w dłoni i móc się dzielić wrażeniami z innymi. Dzisiaj przychodzę pochwalić się miłą współpracą na łamach Mamfii z Wydawnictwem OVO i książeczką, którą miałam przyjemność dostać z ręce. "Mały zbój. Tuzin wierszy dla urwisów"
Autorka: Anna Dmytruszyńska
Ilustracje: Katarzyna Kołodziej
Oprawa: twarda
Obj. 24 str.
Data wydania: 2013


Książeczka z sympatycznymi wierszykami, pięknymi ilustracjami. Idealna dla małych i większych rozrabiaków. Znajdziecie w środku rymowanki o zaginionych skarpetkach, dzieleniu się niedobrym jedzeniem z psem, wybujałe historie o smokach, uciekających maskotkach ze sklepu z zabawkami i opowieść (wierszem oczywiście) o pewnej podróży ze szkoły do domu.

Mnie najbardziej urzekł wierszyk "W co wierzą rodzice?", a leci tak:

że Księżyc nie świeci a śnieg to woda
za złe humory winna pogoda
że zgasły gwiazdy choć patrzę na nie
że kopie kabel ukryty w ścianie
w jakieś ciśnienie co robi skoki -
a nie potrafią uwierzyć w smoki...

Książeczka zawiera inteligentne i zabawne wierszyki, które idealne odwzorowują dziecięcą wyobraźnię. Młody zachwycał się kolorami, bo ilustracje są piękne! Zaśmiewaliśmy się oboje z wierszyków, które czytałam zmieniając głos i razem szukaliśmy smoków na każdej stronie. A przede wszystkim czytanie nie zdążyło mu się znudzić, bo wierszyki są krótkie i mają przyjemne brzmienie dla takiego malucha. 
A tak główny recenzent Mamfii recenzował książkę.Testy crash'owe też pozytywnie zaliczone.
A Wam jak się podoba?

3 komentarze:

  1. Ooo wygląda fajnie :)
    Ja właśnie zbieram propozycje do kupienia po wypłacie :D

    OdpowiedzUsuń