7 maj 2014

Ostatnimi czasy zainteresowania Gaby  skierowały się ku wszelkiej maści misiom, niedźwiadkom małym i dużym, żywym i pluszowym. Dlatego też bardzo ucieszyłam się, gdy Wydawnictwo Festina Lente obdarowało nas książeczką - niewielkich rozmiarów, ale za to o bardzo wartościowej treści. 


Franciszka Arnsztajnowa napisała bajkę. "Bajkę o niedźwiedziach, niedźwiedziątku i o małym złotowłosym dziewczątku", do której ilustracje stworzył Zbigniew Lengren. Jak na bajkę przystało, jest to utwór rymowany, lekki do czytania, co dla zmęczonej po ciężkim dniu matki bywa naprawdę ważne, gdyż słowa układają się same, niemal płyną jak muzyka. Bajka została stworzona na kanwie baśni "Złotowłosa i trzy niedźwiadki", baśni podobno bardzo popularnej, a jednak nieznanej mi do tej pory.

Autor: Franciszka Arsztajnowa, Tytuł: Bajka o niedźwiedziach niedźwiedziątku i o małym złotowłosym dziewczątku.Wydawnictwo Festina Lente.

Opowiastka o rodzinie misiów i złotowłosej dziewczynce, która błądząc w lesie wpadła do niedźwiedziej chatki, trochę przypomniała mi baśń o Królewnie Śnieżce i siedmiu krasnoludkach. Złotowłoska zastając niedźwiedzi domek całkiem pusty najadła się do syta, próbując zupy z wszystkich stojących na stole misek, siadając na wszystkich znajdujących się przy stole krzesłach... W końcu też próbowała ułożyć się do snu w niedźwiedzich łóżkach. Jednak zakończenie bajki całkowicie różni się od tego, które znamy z Królewny Śnieżki - w końcu to całkiem inna historia.

W książeczce oprócz bajki możemy znaleźć ciekawy dodatek - kilka stron z kolorowankami i zagadkami dla maluchów. Ta cześć będzie musiała jeszcze trochę poczekać, aż Gaba odnajdzie radość w tego typu zabawach, a tymczasem poczytujemy sobie bajkę o niedźwiadkach z niekrytym entuzjazmem.

Kinga Mak
http://gabi-mum.blogspot.com/


1 komentarze:

  1. Ooo, podoba mi się. Dla Julki pewnie byłoby już bardziej. A nie wiesz, gdzie można dostać?

    OdpowiedzUsuń